В даний час багато виробників пропонують моделі спліт-систем з іонізацією повітря, що викликає суперечки між прихильниками цієї ідеї та противниками. Одні вважають іонізатор перевагою, інші - банальним маркетинговим прийомом. Насправді системи іонізації повітря мають безліч переваг, які варто вивчити. Іонізатор насичує повітря в приміщенні негативно зарядженими атомами кисню (іонами), створюючи відчуття свіжості, як після грози або в горах.
Чи потрібний іонізатор для кондиціонування повітря?
Особливістю нового покоління домашніх кондиціонерів є функції іонізації повітря. Через деякий час після появи обладнання нового типу його власники розділилися на два протиборчі табори. Одні доводять корисність та ефективність додаткової функції, інші – навпаки.
Який із них правильний? Одне можна сказати точно – остаточний вибір завжди залишається за покупцем. Насамперед, необхідно знати - як працює іонізатор повітря в кондиціонері? Як правило, іонізатор є частиною внутрішнього блоку спліт-системи. Висока напруга, що утворюється між електродами, сприяє розщепленню молекул водяної пари в повітрі на негативно та позитивно заряджені іони (O2-) та (H+). Аніони, що виділяються, поступово заповнюють всю площу охолоджуваного приміщення. Сучасні моделі кондиціонерів здатні виробляти частинки густиною 20 000 аніонів на кубічний сантиметр.
Короткий опис принципу роботи іонізатора в кондиціонері
- Модуль іонізації розташований у середині внутрішнього блоку спліт-системи або кондиціонера.
- Між електродами модуля генерується висока напруга, що впливає на пару.
- Пара розкладається на позитивно (H+) та негативно заряджені (O2-) іони.
- Аніони, що виходять із кондиціонера, розподіляються по всій поверхні кондиціонера.
Відомо, що недостача аніонів може негативно вплинути на здоров'я людини. Це особливо притаманно замкнутим приміщенням, місць проведення робіт у цехах з виробництва мікросхем тощо. Багато хто стверджує, що збільшення кількості негативно заряджених іонів у повітрі здатне покращити настрій та самопочуття. Такі пристрої працюють ефективно, однак у разі неполадок немає проблем з ремонтом кондиціонера з іонізацією повітря, достатньо зателефонувати до компанії Айклімат, яка займається таким обладнанням професійно.
Переваги іонізації повітря
Навіщо кондиціонеру потрібен іонізатор повітря? На це питання вже відповіли десятки тисяч людей, які користуються домашніми кондиціонерами, які свідомо замінили звичайні моделі на кондиціонери, що іонізують і очищають повітря. Існує безліч фактів, які свідчать, що додаткова іонізація може бути надзвичайно корисною. Особливо у великих містах.
Погіршення природних умов неминуче призводить до збільшення кількості дітей, народжених з ослабленою імунною системою. У них часто посилюються симптоми алергічних реакцій та психологічних розладів. Іонізатори повітря можуть значно знизити ризик виникнення небезпечних захворювань. Насичення повітря аероіонами покращує сон і, як наслідок, сприяє нормальному функціонуванню нервової системи.
Було виявлено ще одну корисну властивість іонізації – покращення протимікробної дії. Під час руху аніони стикаються з різними видами мікробів та бактерій. В результаті взаємодії утворюються гідроксильні групи, які можуть руйнувати бактеріальне покриття та нейтралізувати його. Той самий принцип взаємодії лежить в основі усунення запахів та тютюнового диму. Негативно заряджені іони розщеплюють молекули запаху до сполук, нешкідливих організму. Достатньо включити іонізатор на 5-6 хвилин, щоб неприємні запахи та дим повністю зникли.
І, звичайно, не можна не відзначити позитивний вплив іонізатора домашнього кондиціонера на низку небезпечних чи небажаних хімічних сполук – аерозолі, розчинники тощо. При цьому слід враховувати, що ефективність іонізації повітря в приміщенні залежить від типу і класу кондиціонера. Крім того, таке обладнання здатне не тільки зробити повітря схожим на повітря після грози, але і ретельно очистити його завдяки плазмовому фільтру.
Часто задавані питання:
Що означає іонізація повітря у кондиціонері?
Такий кондиціонер дає негативний заряд, внаслідок чого пил осідає на стінах і підлозі, не висить у повітрі і, як наслідок, не осідає у легені людини. Крім того, функція іонізатора знижує електростатичну напругу, що накопичується в побутових приладах.
Який принцип їхньої роботи?
Іонізатори вивільняють незв'язані електрони, які з'єднуються з нейтральними молекулами кисню та іонізують. Таким чином, повітря, збагачене негативно зарядженими іонами, покращує загальне самопочуття.
Чиста екологія тепер доступна навіть у густонаселених міських районах, де забруднення вихлопними газами іноді перевищує норму. Іонізуючі та антибактеріальні домашні кондиціонери з можливістю очищення повітря вже встановлені у багатьох будинках.