Щоб зменшити температуру в приміщенні, можна поставити кондиціонер. Але при виборі конкретної моделі людина може зіткнутися з тим, що існує два типи спліт-систем – інверторні та неінверторні. Вони мають низку відмінностей, про які слід знати заздалегідь. У статті будуть розглянуті питання того, що таке інверторні спліт системи та чим вони відрізняються від звичайних неінверторних кондиціонерів.
Що вибрати: інвертор чи звичайний кондиціонер?
Вибір типу кондиціонера потрібно робити залежно від того, який бюджет Ви маєте і яку площу плануєте охолоджувати. Якщо йдеться про охолодження приміщення технічного призначення (наприклад, це офіс), то є сенс купити не інверторну систему. У такому випадку Ви отримаєте повністю працездатний пристрій, який ефективно охолоджуватиме приміщення.
Якщо плануєте охолоджувати будинок, квартиру, слід задуматися над інверторною системою. Коштує вона дорожче, проте й переваг у порівнянні зі звичайною системою у неї більше – гнучке регулювання потужності, економне енергоспоживання тощо. До того ж інвертор створює нижче навантаження на мотор, тому й прослужить такий пристрій довше.
Інверторні кондиціонери: принцип роботи, переваги та недоліки
Чим відрізняється інверторний кондиціонер від звичайного? Його головна відмінність полягає в тому, що до складу інвертора додатково входить - інверторний компресор. Його головною функцією є регулювання потужності кондиціонера, а сама спліт-система працює так:
- Датчик вимірює температуру в приміщенні. Якщо вона вища за нормативний показник (який поставив користувач), то спліт-система включається на повну потужність і починає працювати.
- За рахунок перенесення холодоагенту в спліт-системі (зазвичай це фреон) температура у приміщенні поступово знижується до потрібних показників.
- Досягши певної температури запускається інверторний компресор, який зменшує потужність кондиціонера.
- У разі підвищення температури компресор збільшує потужність установки, що охолоджує приміщення. Це дозволяє підтримувати стабільний кліматичний режим у приміщенні.
Головною перевагою даного підходу є те, що кондиціонер ніколи не вимикається – завдяки цьому підвищується термін придатності його двигуна. При цьому потужність оперативно регулюється, що дозволяє зменшити енергоспоживання (на 20-30%). Головним мінусом інвертора є те, що такі кондиціонери коштують дорожче.
Особливості звичайного кондиціонера: переваги та недоліки
Звичайний кондиціонер працює за схожим принципом, але він не має інвертора, тому пристрій працює в режимі "СТАРТ - ВИМИКАННЯ":
- Термодатчик відстежує кліматичний режим приміщення – у разі відхилення фактичної температури від нормативної, яку задав користувач, відбувається запуск системи.
Кондиціонер працює на повну потужність доти, доки температура в приміщенні не досягне потрібних показників. Після цього пристрій повністю вимикається.
Через якийсь час терморегулятор фіксує, що у приміщенні стало дуже жарко. Це призводить до запуску кондиціонера і повторюється охолодження.
Мінус цього підходу - спліт-система для охолодження постійно запускає двигун на повну потужність. Це негативно впливає термін придатності кондиціонера, і навіть помітно підвищується енергоспоживання. Однак у комплектацію звичайного кондиціонера не входить інвертор, тому й коштує він дешевше.
У яких приміщеннях найкраще встановлювати інверторний та не інверторний кондиціонер?
Давайте підіб'ємо підсумки і дізнаємося, який інверторний кондиціонер вибрати для свого приміщення:
- У разі великих приміщень купуйте звичайний кондиціонер неінверторний. Для охолодження великих просторів потрібна велика потужність, тому економія та наявність режиму гнучкої роботи в даному випадку не є критичною.
- Для невеликих приміщень (наприклад, кабінет начальника) слід віддати перевагу недорогому простому інвертору, який створюватиме хороший мікроклімат.
- У себе вдома слід також поставити інвертор. Великим плюсом буде наявність додаткових режимів роботи кондиціонера (фільтрація повітря, очищення тощо).
Поставити спліт-систему можна і своїми руками, проте майстер-початківець може допустити безліч помилок при монтажі. Тому рекомендується ставити кондиціонер під наглядом досвідчених техніків.
Якщо не знаєте, до кого звернутися – довіртеся спеціалістам сайту iclimat.com.ua, тут завжди допоможуть та проконсультують з будь-якого питання.