Якщо ваш кондиціонер не охолоджує повітря і перестав справлятися зі своїм основним завданням – слід вживати термінових заходів. Досить часто з поганою продуктивністю пов'язані дрібні причини, такі як: забруднився фільтр, неправильно встановлені налаштування або недостатня потужність кондиціонера.
Чому кондиціонер не охолоджується
Відбувається перегрів компресора, який сприяє виходу теплого повітря з кондиціонера. Тому слід проводити чищення пристрою в квартирі щорічно, щоб не довелося залишатися без прохолоди у спекотний літній день.
Причини поганої роботи кондиціонера
Причин, за якими ваш кондиціонер працює, але не охолоджує досить багато, тому в цій статті ми ознайомимося з найпоширенішими проблемами, що приводять до зниження охолодження в кімнаті:
Забруднені фільтри внутрішнього блоку кондиціонера
Саме в фільтрах в першу чергу накопичується надходить пил з іншими дрібними частинками. Забруднення призводить до перешкод у роботі пристрою, а чищення, що регулярно проводиться, 1 раз на місяць знижує таку ймовірність.
Забруднені теплообмінник зовнішнього і внутрішнього блоку
Теплообмінник розташовується під фільтрами і складається з комплексу трубок з алюмінієвими ребрами з холодоагентом, що міститься там, якраз між якими накопичується пил. Самостійно за допомогою пилососа чи щітки можна спробувати почистити запиленість.
Забруднений вентилятор внутрішнього блок
Вентилятору властиво затягувати тепло із забрудненим повітрям у кондиціонер, пропускаючи все через фільтр, випарник і випускати назад у кімнату. Тому при попаданні попередньо неочищеного повітря від пилу вентилятор можуть з'являтися несправності в роботі пристрою. Самостійне вирішення цього питання не найкращий вихід, тому що доведеться розбирати внутрішній блок.
В системі немає фреону або його недостатньо
Як холодоагент у вентиляторах використовується фреон, якого може не вистачати з таких причин:
- Випаровування фреону;
- Витік;
- Порушення самої герметизації.
Діагностувати та вирішити таку проблему можуть лише фахівці, які у своїй роботі використовують спеціальне обладнання.
Не працює вентилятор внутрішнього/зовнішнього блоку
До найчастіших причин такої несправності відносять поломки:
- плати управління;
- конденсатора;
- електродвигуна;
- міжблочного з'єднання.
Для більш точного визначення, яке саме відбулося порушення в роботі вентилятора, буде потрібна додаткова діагностика.
Немає запуску компресора
Через заклинювання, пробою обмотка на корпусі, міжвитковому замиканні та внутрішньому обриві компресор може не працювати. Найчастіше доводиться змінювати компресор повністю чи весь зовнішній блок.
Поломки чотириходового клапана
Знаходиться у зовнішньому модулі кондиціонера та відповідає за режим роботи тепла/холоду. При несправності компонента порушується правильне регулювання цих процесів, що можна вирішити шляхом заміни чи ремонту даного клапана.
Несправні температурні датчики
Причиною такої поломки можуть бути: замкнуті або розімкнені датчики, що не відповідає їхньому опір нормі. Заміна датчиків на нові вирішить цю проблему.
Несправні датчики низького/високого тиску
Попередньо вмикається захист перед усуненням несправності, як і у випадку з температурними датчиками.
Засмічена капілярна трубка кондиціонера
Іноді навіть часткове засмічення трубки веде до несправності кондиціонера. Такі зміни викликаються:
- перегоранням електродвигуна;
- припущення помилок у ремонті холодильного контуру;
- забруднення просвіту домішками, що надійшли через фільт.
Внаслідок засмічення трубки холодоагент не повністю надходить у кондиціонер і саме з цієї причини пристрій не охолоджує приміщення повною мірою.
Що можна зробити самому якщо кондиціонер не охолоджує?
Для діагностики несправності краще звернутися до перевіреного фахівця із сервісу, проте можна спробувати вдома самостійно вирішити такі причини:
|
|
|
|
|
|
Якщо перераховані методи не допомогли виправити проблему, зверніться до майстра з сервісу, контакти яких можна знайти на особистому сайті фірми.
Тривалість усунення несправностей
Час на усунення несправностей варіюватиме залежно від причини, що викликала зниження охолоджувальної здатності спліт-системи. В середньому від 30 хвилин до 2 годин, а складні ситуації вимагають тривалішої діагностики у сервісному центрі.